Владимир Щедров

Снимка на Владимир Щедров (photo Viji Shedrov)

Kristinka Shedrov

  • Дата на раждане: 26.10.1948 г.
  • Възраст: 68 години
  • Националност: Русия

Биография

Вице-президент на ОАО «TVEL», бивш председател на управителния съвет на «Конверсбанка»,

бившият заместник-министър на финансите

Роден на 26 октомври 1948 г. в с. Razdolnoye Моздокского район на Северо-Осетинской АССР.

През 1971 г. завършва Казански финансово-икономически институт, специалност «финанси и кредит». През 1985 г. завършва специален факултет при Московския финансов институт (МФИ) по специалност «международни икономически отношения».

В 1971-1974 г. е работил контрольор-ревизором, след това старши контрольор-ревизором на Контролно-ревизионния на Министерството на финансите на СССР по Марийской АССР.

През 1974 — 1985 г. е работил в градски административни структурахг.Йошкар-Ола.

От 1985 г. работи в апарата на Министерството на финансите на СССР.

През 1990-1991 г. в продължение на няколко месеца работи заместник-ръководител на Финансово-бюджетен отдел на Апарата на Президента на СССР.

През 1991-1994 г. — главен счетоводител на Посолството на Русия в Израел.

През 1994-1995 г. е главен изпълнителен директор на инвестиционното доверие на компанията «Марфинтраст», след това Съветник на Президента на Република Марий Ел.

През март-октомври 1995 г. е председател на управителния съвет на общинските търговска банка «Йошкар-Ола», запазвайки поста помощник на Президента на Марий Ел.От октомври 1995 г. до януари 1996 г. заема длъжността заместник-председател на правителството, министър на финансите на Република Марий Ел.

През януари 1996 година е назначен за заместник-министър на финансите на РУСКАТА федерация. В министерството на курировал въпроси за финансиране на промишлеността и енергетиката.

На 31 октомври 1996 г. е въведен в състава на Комисията по въпросите на религиозните общности при Правителството на РУСКАТА федерация (до 22 ноември 1997 г.).

От декември 1996 г. — заместник-председател на Комисията по господдержке развитие на регионите на Русия.

14 февруари 1997 г. влиза в състава на Правителствена комисия по околната среда и природопользованию (до 24 юли 1997 г.).

9 юни 1997 година. назначен за заместник-ръководител на Федералната пътна служба на РУСКАТА федерация с освобождаване от заеманата длъжност.

На 15 май 1998 г. е уволнен от заеманата длъжност.

През 1998-1999 г. — съветник на президента на ЗТР «Юнибест».

През 1999-2002 г. — вице-президент на ОАО ФКК «Росхлебопродукт».

От януари 2002 г. е одобрен от съвета на централната БАНКА на поста председател на управителния съвет на «Конверсбанка» вместо Андрей Mimi. Заема поста до юни 2002 година.

От 2002 г. — вице-президент на ОАО «TVEL».