Архиепископ Иринарх

Archbishop Irinarh

  • Дата на раждане: 13.09.1871 г.
  • Възраст: 61 години
  • Дата на смърт: 01.03.1933 г.
  • Националност: Русия

Биография

Архиепископ Перм.

Роден на 13 септември 1871 г. в Екатеринославской епархия.През 1897 г. завършва Киев духовна академия със степен кандидат на богословието.От 11 август 1897 г. — свещеник в църквата Екатеринославского на поправителния клон.От 11 август 1898 г. — законоучитель Закавказской учителска семинария и Горят-Анастасинской женската гимназия.C 1 август 1899 г. — свещеник Тифлисской I-ва мисионерска Покровской на църквата.1 ноември 1900 година преместен в Екатеринославскую епархию и е назначен за законоучителем Citykoti средно устройство и управление на технически колеж.1 юли 1903 г. — законоучитель Закавказской учителска семинария.От 1 август 1906 г. пребывал в Саратов епархия.От 1 ноември 1906 г. — законоучитель Закавказской учителска семинария и Горийской женската гимназия.11 януари 1911 г. — инспектор Якут семинария в сан игумен.26 август 1913 г. е ректор на Таврическата семинария в сан архимандрит.Митрополит Антоний (Храповицкий) е насочена към архимандриту Иринарху чуждестранни възпитаници (турски, сръбски, български), които архимандрит подредени в семинарията.Епископ Иринарх в София университет на 16 юли 1917 г. хиротонисан в епископски Березовски, викарий на данъчните тежести не се промениха епархия.От 1918 до 1922 години временно управлява данъчните тежести не се промениха и Сибирската епархия.С 1923-1925 години — епископ Якутски.През 1925-1926 години — епископ Велико Устюжский и Уст-Vymsky.До пристигането на епископ Иринарха в голямата Ustyug, обновленцы се ползват там голямо влияние. В резултат на своя труд православни са се отказали от участие в катедралата и дори не приеха делегация от епархийския конгрес.От октомври до декември 1926 г. — епископ Ставрополски и Кубан.Бил назначен за епископ на Якутским, където пристигна през юли 1928 година.През 1930 г. по болест от Якутск излезе в Мариупол. Breezing до заместник-местоблюстителя на патриаршеския митрополит Сергию (Страгородскому), от които имам посока в Пермскую епархию.На 3 декември 1931 г. е арестуван. На 14 май 1932 г. по специален съвещанието при колегия OGPU осъден на 5 години на концентрационните лагери.Почина на 1 март 1933 година.