Архимандрит Алипий

Снимка Архимандрит Алипий (photo Archimandrit Alipiy)

Archimandrit Alipiy

  • Дата на раждане: 28.07.1914 г.
  • Възраст: 60 години
  • Място на раждане: село Тарчиха, Русия
  • Дата на смърт: 12.03.1975 г.
  • Националност: Русия
  • Оригинално име: Иван Гарвани
  • Original name: Nansen Voronov

Биография

Свещенослужител на Руската православна църква, архимандрит, иконописец, художник, колекционер/

1926 година — завършва селски училище.1930 година — завършва училище в Москва и имам диплома за пълно средно образование.1930-1932 години е живял в Тарчихе, е работил във фермата.1932-1936 години — учи вечерната студио при Московския Съюз на съветските художници в бившата работилница Сурикова.1932-1935 години — проходчик на строителството на първа линия на Московското метро.От 10 юли 1935 г. — член на сектор от-самодеятельного изкуство в Московския Съюз на съветските художници.1935-1936 години — касиер, контрольор, помощник-дежурен по станция на Московското метро.С 15 февруари 1936 година, от 15 май 1941 г. — учи в отделение живопис и рисунка Изостудии ВЦСПС.От 15 октомври 1936 г. до 13 ноември 1938 г. — се проведе спешна служба в редовете на червената армия.C 13 ноември 1938 г. на 21 февруари 1942 г. — мениджър на превозното цех на военния завод № 58 им. К. Д. Ворошилова.От 21 февруари 1942 година, на 25-ти септември 1945 година на фронта на Великата Отечествена война. Премина боен път от Москва до Берлин в състава на Четвърта танкова армия. Участва в много операции на Централна, Западна, Брянском, 1-ви Украински фронтове.СТАРЦИ. В ПАМЕТ на АРХИМАНДРИТ АЛИПИЯ(ВОРОНОВА) В 1943 година работата на И. М. Воронова изложен в Karachev краеведческом музея: живопис «Прехвърляне на Можайского знаме подшефной част», «Шаликово след окупатори», фото-арт албум «Подарък шефам». Композиция «Връчване на Охранителите знаме на труда» се пази в клуба на НКВД (от Москва).1946—1950 години — художник, работещ еднократни трудови договори с госучреждениями г. в Москва в Изложбения фонд на СССР.5 юни 1947 г. — член на Московския на сдружението художници.От 12 март 1950 г. — чрез един новак Троица Сергиеви лавра (Загорск).1950—1959 години — той е на подчинение на реставрация на живопис света Троица, Успение катедрали, Стол и Академична църквата, ръководи работата на иконописци, е участвал в реставрацията на храмове в Москва и в близост до москва.От март 1950 г. до октомври 1951 г. — носеше послушание художник кораби отворени и свечника.На 28 август 1950 г. — пострижен в монашество с името на Алипий.25 септември 1950 г. » Патриарх От ръкоположен в йеродякон; на 14 октомври същата година — за йеромонах и е назначен за ризничим Троица Сергиеви лаврите.От октомври 1951 г. до октомври 1953 година, той е на подчинение на художник-реставратор.От април 1953 г. бил игумен.От 28 октомври 1953 г. до 1 декември 1953 година — той е на подчинение на художника за възстановяване на Патриаршеското подворие в Лучино, восстанавливал teremok св. Филип.От 15-ти януари 1955 г. — член на Художествената комисия за възстановяване на храма в Московската Духовна Академия, работил е като художник.От март 1955 г. до януари 1956 г. — изпълнител за възстановяване на църквата на Всички Светии в Манастира.През април 1957 година, начело на групата по перенесению мощите на Митрополит Московски на Персонала (Невски) с Котельнического на гробището в Лора.От 28 юли 1959 г. наместникът на Псков-Печерского манастир.3 септември 1959 г., ул Патриарх Алексий освободен от длъжност управителя на Псков-Печерского манастир с връщането в братството на светата Троица-Сергиеви авры.22 септември 1959 г., регистриран на Упълномощени от Съвета по въпросите на религията в Псковска област, като регент на настоятеля на Псков-Печерского на манастира с правото за извършване на услуги в определено манастир.На 6 октомври 1959 г., ул Светейшия Патриарх Алексий одобрен за управител на града Псков-Печерского манастир.