Константин Игельстром

Снимка Константин Игельстром (photo Puhi Igelstrom)

Puhi Igelstrom

  • Място на раждане: Шумске, Волин губерня, Русия
  • Националност: Русия

    Биография

    Член на тайно Общество на военните приятелите на организатор на представления на Литва пионерного батальон. Арестуван на 27 декември 1825 и се е намирал в Бялисток.

    Роден в Шумске Волин). Баща му — генерал-майор, командир на 2 бригада на Литовската уланской дивизия Густав (Евстафий) Густавович Игельстром. Отгледан в 1 кадетском корпуса, откъдето е освободен прапорщиком в 1 пионерный батальон — 22 декември 1816, подпоручик — 19 февруари 1818, поручик — на 10 май 1820, щаб-капитан — 9 февруари 1823, преведен на Литовски пионерный батальон — 30 юни 1823, капитан — на 28 февруари 1825. Селяните не са имали.

    Член на тайно Общество на военните приятелите на организатор на представления на Литва пионерного батальон. Арестуван на 27 декември 1825 и се е намирал в Бялисток. Военен съд е осъден на смърт, в най-високата конфирмации 15 април 1827 след лишаване от звания и благородство подлежал линка в непосилна работа за срок от 10 години с последващо селище в Сибир. Присъдата е в сила в Брянск — 20 май 1827. До Тобольска се качи в конвой жандарми, от Тобольска изпратен по фаза с партията на изселниците — на 23 юли 1827, пристигнал в Иркутск — 15 януари 1828, доставени в Чита затвор — 15.2. С указ на 8 ноември 1832 откъм селище, 13 января1833 напуска Петровски завод и се установява в назначенном за пребиваване с. Тасеевском Kansky име Енисейской губерния, 3 март 1835 высочайше позволено да превърне в слободу Сретенскую за съжителство с братовчед си Va Im Вегелиным, поселен там — на 16 юни 1835, высочайше позволено да постъпвате на служба в Отделен кавказки корпус — 10 януари 1836, изпратен от Иркутск в придружени от урядника — 13 април 1836, вписани пионер 2 клас в Кавказки саперный батальон — 12 май 1836, унтер-офицер, 4 клас — 31 май 1837 г., заотличие, произведени в офицери — 15 август 1838, подпоручик — на 16 юли 1840, е уволнен, в оставка в сан lt — 13 февруари 1843 с воспрещением влизане в двете столици и агенция таен полицейски надзор по място на пребиваване в Гродненской или Харков). Живее в година Каменской и е бил управляващ Донецкими питейными такси, имат право да пребивават във всички провинции на Русия също столици — 2 август 1843, чиновник за специални поръчки по береговому надзор Таганрогского митнически име в ранг на окръг секретар — 31 май 1847.