• Възраст: 18 години
  • Място на раждане: Москва, Русия
  • Националност: Русия

Биография

Звездата на фигуристки Анна Погорилой взошла съвсем наскоро. За първи път заявявайки за себе си, след завладяването на бронз, младши световното първенство през 2013 г., момиче зачислила в своя актив множество победи в престижни състезания, както и на бронзови медали в европейските и световните първенства, вече е в категорията за възрастни. Както и всички спортисти са такова ниво, на пътя на Ан за победа перемежался възходи и падения, и в буквалния смисъл на думата. Един ден тя пропусна сезон тренировки заради травма, след която лекарите предупредиха я, че е недопустимо на по-нататъшни спадове. Оттогава момичето упорито се бори с тази с този проблем и уверено се движи напред, който заема сега трето място в класацията на ИСУН.

Анна е москвичкой по рождение (1998, 10 април), но нейното семейство – харьковчане, които в своето време преместени в столицата. Родителите на Ани не са били спортисти, въпреки че майката в своето време нейната форма карането. Въпреки това, най-големият син заслепен от властта да направи бойни изкуства, а Аня нараства изключително подвижен момиче и, по думите на близки, буквално, втурна се по стените. В продължение на четири години майка й предложи за избор на няколко спортни секции и дъщеря ми избра фигурно пързаляне. Тя се сгодиха през МЛАДЕЖТА-6 ‘Съзвездие’, а през 2004 г. е преместен в СДЮСШОР 37, сега московска школа ‘Самбо-70’ клон ‘Кристална’, където я наставницей се превърна в млад треньор Анна Миро.

Аня се опитах себе си в различни видове по ски, тренировалась на английски, докато не се спря окончателно на единични изказвания и специализация на оригинални скок. Първият успех дойде с едно момиче през март 2009 година. На предимство на Русия (‘Паметник С. Бръмбар’), състояла се в Владимир, Аня стана втора в по-младата възрастова група и влезе в националния отбор отбор на Русия. Обаче след успеха последва провал – по време на тренировка, усвояването на новия скок, Аня е получила сериозни наранявания. Възстановяването ми отне една година, като лекарите предупредиха момиче: повторно падане ще доведе до разрушаване на мускулите. Принудителна почивка от кънките Аня пр

пользовала странно: по примера на брат си, тя започва да практикува властта да направи бойни изкуства, и се научих группироваться при падането. През следващия сезон Анна Погорилая се завърна на леда, успява да възстанови своите постижения, и отново влязла в състава на руската националния отбор, въпреки че в звездното бъдеще малцина вярваха. В Шампионата на Русия 2012/2013 тя беше само на петата, въпреки че в този същия сезон уверено е действал етапи юниорского Гран при, и на трето място на финала на този престижен конкурс, състояла се в Сочи. Признание дойде на Ана, след като младши световно Първенство (Милано) тя спечели почетна бронз, разделяне на пиедестал със своите приятелки от екип-Елена Radionovoj и Юлия Lipnickoj.

В новия сезон 2013/2014 Анна е действал вече, като отидете в зряла категория. Тя стана първата в финалите на Купата на Русия, успешно излезе в няколко финала на Гран при, завършвайки на първо място в Китай (където опередила своите древни соперниц Каролина Кестнер и Аделину Sotnikovu) и трето — във Франция, въпреки че на финала на това състезание стана само шести. Последиците от стари травми попречи на момичето да вземат участие в световното Първенство и въздействие върху нейните по-нататъшни изяви. Въпреки това по време на световното Първенство, състояла се в Япония, Анна Погорилая първо успя резултатите кратка програма да влезете в шестерк

аз, а след това рязко напредна и плътно се приближи до подиума, завърши на четвърто място. Самата Аня скептични отозвалась за вашия резултат като за ‘дървена медальке’, но с оглед на нейното ранна възраст, определено това беше голямо постижение. Заедно с треньора Анна осваивала нови елементи, започва да работи с хореографами Николай Адоньевым и Виктор Морозовым.

В следващата лед сезон фигурист триумфира в откритото първенство на Japan Open и за организирането на Гран при на Канада. След това последва «сребърен» за организирането на Гран при, проводившемся в Русия, и не твърде успешно четвърто място на финала на това състезание. Същото ‘немедального’ резултат Анна е постигнала и в Шампионата на Русия. Въпреки това, поради възрастови ограничения, наложени на в критично отбор, Погорилая взе участие в Европейско първенство 2014/2015, и се върна от Стокхолм с бронзова награда. Освен талантлив скейтър, направи истински фурор на опр изпълнението, представ в начина на Кончиты Вурст. Въпреки това, подготовката за Световното първенство, Анна отново получи травма, която е дала да се знае по време на нейните изпълнения с кратка програма. В резултат на Погорилая е станало само тринадесета.

Новият сезон на Анна отново започна, съвсем не е в преодоляване на последиците от наранявания. Мемориал Ондрея Непелы

тя стана втора, уверено спечели международно първенство ‘Мордовские модели’, но на етапи Гран при нея резултатите са много скромни, а в Първенството на Русия, тя се превърна в третата премина напред Светлозар Медведев и Елена Радионову. В същия ред на руските състезателки стояха и на подиума на европейското Първенство в Братислава, където Анна отново се развихри зрители с произволна програма с музиката на Шнитке (която подобрала за изпълнения на мама фигуристки). Бронзов медал Погорилой успя да спечели и световното Първенство в Бостън, където тя пропусна напред Светлозар Медведев и американку Ашли Вагнер.

Сезон 2016/2017 г. Анна Погорилая среща като студентка Руския университет за физическо възпитание и спорт. Въпреки това, момиче, честно признава, че се вижда с преподаватели рядко и се отделя време за обучение. В постановка на новата си къса програма музика ‘усещане за жена’ участва като хореограф кънкьор Миша дв, бр. Оригиналност се отличават и я е произволна програма на музиката към филма ‘Модилиани’ и случая с номер ‘Into You’ на музика Арианы Гранде. 5 ноември 2016 г. Погорилая успешно показа тези програми на московското етап от Гран при, където е класирана на първо място, постоянно обикалящо своята дълга соперницу Светлозар Медведев.