• Възраст: 50 години
  • Националност: Русия

Биография

Възпитаник на коломна училище джудо, ученик почетен треньор на СССР Борис Аркадьевича Егошина.

Възпитаник на коломна училище джудо, ученик почетен треньор на СССР Борис Аркадьевича Егошина, майстор на спорта на международно клас анти — Евгений Печуров има заглавия второто световен шампион, три пъти шампион на Европа, шампион на страната по джудо сред юноши и девойки. Учил е в училище № 16.

Евгений стана триумфатором първенство през 1988 година в Сеул, побеждавайки конкурентите от Южна Корея, Полша, САЩ, Япония, и нито веднъж не се образуват съперници в категория до 95 килограма.

В Япония на голям международен турнир той също излезе успешно. В първия ден в състава на националния отбор на Съветския Съюз, който, благодарение на упорити усилия, спечели спортисти от Англия, Корея, а на финала взе надмощие над тима на Япония. Евгений Печуров всички мачове спечели. Говорейки за лични събития с получената в навечерието на травма, той показа характер и умения, за да победим обстоятелства. След като прекара три срещи, джудист във всички от тях е постигнал оглушительных победи. Освен златен медал, журито даде коломенскому спортист награда «За воля към победата», а също му беше присъдена награда За най-добрата техника». Евгений Печуров втора поредна година добивался победата в този престижен турнир.

Най-главната победа в кариерата си той е постигнал през 1987 г., като стъпи в състава на националния отбор за отбора на Съветския Съюз, на предимство на Европа в отборни състезания. Във финала на състезанията съветските атлети са постигнали победа с огромно предимство пред националния отбор на Франция — 4:1. Ключова среща се превърна в битка коломенски митрополит майстор с сребърен медалист първенство Рафаел Вашоном. Побеждавайки на този френски спортист, Евгений, за пореден път доказа, че е на първо място в Европа, не само сред юноши и девойки, но и е един от най-силните атлети в категория до 95 килограма.

Първата победа коломенец след 1 май 1986 г., е описан по следния начин:

Изглежда, в живота на всеки човек има звездна минута. Бях достатъчно късмет, за да оцелее си на световното първенство в Италия, когато на хиляди километри от родния дом зазвучал химн на страната ни. Заполыхал над главата ми червено стяг. Трудни за изразяване на всички чувства, които изпитват. Знам, че е щастлив. Изглежда всичко, за което съм мечтал, е била реализирана.