• Дата на смърт: 23.05.2008 г.
  • Националност: Германия

Биография

Немски футболист, вратар. Играч на националния отбор на ГЕРМАНИЯ по футбол.

В състава на националния отбор стана световен шампион от 1954 г., но тъй като основният вратар е Тони Турек, прекарани в шампионата само една игра в груповата кръг срещу националния отбор на Унгария по футбол, която приключи с резултат 8:3 в полза на Унгария. През 1958 г. в състава на националния отбор той отново участва в един мач на световно първенство, където в спора за третото място с резултат 6:3 в Германия е отстъпила на националния отбор на Франция по футбол. Отборът се класира на четвърто място. И В двете първенства е играл в националния отбор на подномером 22. През своята кариера Квятковский поиграл за такива клубове като Шальке 04, Устата-Вайсс и Дортмунд Дортмунд. С Боруссией той три пъти е ставал шампион на Германия: през 1956-та, 1957-а и 1963-та година. В края на сезон 1963-1964, от 6 май 1964 г., той дълго е заемал позицията на треньор Боруссии. В този сезон отборът се класира на четвърто място. Като играч, той обичаше да победим летящ през портите на топката с юмрук, за което получил прякора Хайни Punch. Умира Хайнц Квятковский в Дортмунд, през 2008, на възраст от 81 години.