• Гражданство: Словакия Страници: Пребивава: Братислава,

Биография

Рост180 см, вес65 кг, в началото на карьеры2005, работна рукаправая, удар слевадвуручный, тренерМартин Громец, Кристиан Цупак, Михал Дубовец.

Победителка в 2 турнири на WTA на сингъл.

Финалистка 1 юниорского на турнира от Големия шлем на сингъл («Уимбълдън» -2006 г.).

Рыбарикова е родена в малък град, Пиещани, на 80 км от град Братислава. Неговата майка на име Антон и Мария. При Магдалены има брат, Филип и по-голяма сестра Нада. Тя започнала да се занимава с тенис на маса доста късно — на 8 години, а 15 се премества в Братиславу в Националния Тенис Център.

Треньор Рыбариковой е Мартин Громец, и тя също работи с експерти по физподготовке Кристиан Цупаком и Михалом Дубовцом. Идол Магдалены в тениса — Роджър Федерер.

Игра стил

Стил на игра Магдалены Рыбариковой не е много характерно за съвременния женски тенис. Тя сякаш ни връща в миналата епоха, предпочитайки агресивен тенис, с чести излизания на мрежата. Магдалена има силна първа сервиране ( за нея не е необичайно да се направи повече от десет эйсов на мач), мощен форхэндом и отлична игра да се обединят. От ляво предпочита настърган удар, но и активно действие с бэкхенда има. Силно оръжие в ръцете си и се взриви.

Въпреки това, в стабилността си далеч от идеала. Твърде много грешки, много често водят до обидни победи.

Рыбарикова предпочита бързи покритие: трева и хард. Любимите си турнири — на Уимбълдън и US Open. Най-доброто на своите удар Магдалена смята подаване на заявката.

Спортна кариера

Ранни години

Дебютные мачове на професионални състезания Магдалена Рыбарикова проведе през 2004 г., а през 2005 спечели първите си турнири на Международната федерация по тенис (ITF). В същия сезон дебютира в националния отбор на жребия за Купата на Федерацията.

Година по-късно тя помогна на отбора на Словакия заема едно от първите места в Европа-Африканска група, побеждавайки таиландок, да се премине във Втора Световна група.

През 2006 г. Магдалена достига финал юниорского на «Уимбълдън», италианци по време на такива известни сега тенисистки, като Алиса Клейбанова и Тамира Пашек. В решителен мач тя отстъпи в три сета 6:3 1:6 3:6 Каролина Вознячки, която след четири години ще бъде втората ракета на света.

2008

През 2008 г., като през пролетта на още два турнира на ITF, Рыбарикова си проправя път през сито квалификационни състезания в основната схема на откритото първенство на Франция, където вовтором кръг загуби Динар Сафиной. През есента, след третата година на финала на турнира на ITF, за първи път влезе в сто от най-добрите тенисистки в света.

На Откритото първенство На САЩ Магдалена достигна до третия кръг, побеждавайки Шиселу Дулко с 6:4 6:0 и Тамиру Пашек 6:1 6:2. А в края на годината достигна първия си полуфинал на турнир на WTA — това се е случило в Ташкент.

В крайна сметка Рыбарикова завърши сезона в 58-то място в класация.

2009

В началото на 2009 г. тя да излезе в полуфинала на австралиеца в Хобарт (уверено побой на 13-та ракета на света Флавию Пеннетту 7:5 6:3) и Патая (одолев 12-ия в ранглистата Каролина Вознячки с 6:4 6:1).

А през юни в Бирмингам на любимия си травяном отразяване на Магдалена спечели първата си титла на WTA, в решителен мач сломив съпротива китайски жената На Ли с 6:0 7:6. Благодарение на това се постигне, словашка тенисистка спечели правото да участва на финалния шампионат на годината сред малко победи сили турнира от WTA International, където тя не успя да преодолее груповата фаза.

На Откритото Първенство На САЩ Магдалена отново пробивалась в трети кръг, където го е могъл да спре само Винъс Уилямс, а за по-голям турнир от категорията Premier Mandatory в Токио Рыбарикова достигна 1/4 финалите, побеждавайки по пътя Надежда Петров 6:2 6:2. Сезон той завърши на 46-то място в класацията

2010

2010 година Магдалена започна не по най-добрия начин, като в своите кредити само един четвъртфинал. Но през април Рыбарикова, выступавшая в двойка с Даниэлой Гантуховой, подадена от националния отбор на Словакия от решаващо точка в мач за Купата на Федерацията с отбора на Сърбия и е осигурила тя участва на следващата година на Първата световна група. През септември в Ташкент тя излезе в първия в кариерата си финал в турнира на WTA на двойки, а на по-малко от месец достигна до полуфиналите в Осака, но в сингъл, така и не успя да пробие напред от трети кръг в нито едно от турнири на WTA, в които участва.

2011

През януари Рыбарикова достигна до трети кръг на откритото първенство на Австралия в двойка с Александрой Дулгеру, нараства на 62 място в класацията тенисистки, говорители тестови състезания, а по-малко от месец спечели в Мемфис, втория в кариерата си турнир на сингъл. Което я поставя в класацията на 105-то място, тя е за турнир пребит три соперниц от първата стотици, включително схемата осми и шеста.