• Възраст: 41 години
  • Място на раждане: Брюстър, Ню Йорк, САЩ
  • Националност: САЩ

Биография

Американски ездач, талантлив спортист, участник в множество престижни конкурси, многократен медалист.

МакКлейн Уорд е роден в Брюстере (Ню Йорк) – на 17-ти октомври 1975-та година. Страстта му към конете е появило доста рано, откакто той за пръв път видях жив кон. Коне удари МакКлейна до дълбочината на душата си и стлали неговата най-голяма страст и любов за дълги години. Освен това, с помощта на спортист успя да се превърне в наистина известен.

През 1998-ма година МакКлей Уорд откри сезон четири основни победи в състезания Cosequine Winter Equestrian Festival Tour, а след това – и в същата година е носител на още единадесет награди grandprix тялото.

Следващата година спортист започна с четири победи и стана един от най-младите състезатели, който спечели Гран При и е удостоен с почетна награда от един милион долара.

Наезднику МакКлэйну беше само на четиринадесет години, когато той е взел участие в известните състезания — Rolex USET Show Jumping Talent Derby — а скоро се превърна в най-млад състезател-санкции, които состязался в събития (също така и изключително известни) — Rolex USET Medal Финалите.

В този период малко хора може да се предположи, че толкова млади лица ще бъде в състояние да покорят веднага в два толкова съществени събития и триумфира и в двете.

На 29-ти януари 2004 година спортист отново вкара – той спечели голямата награда в WEF Challenge Cup Series и спечели състезания Хънтър Първенство. Малко по-късно спортист показа на собствените възможности на зимен Фестивал Winter Equestrian Festival – във Флорида.

По – общо- като се започне от 1990-та година (Challenge Cup Series) – ездач е удостоен с десетте най-почетни награди.

Особено внимание заслужило участие ездач МакКлейна Отделение в състезания Grand Prix (2004 WEF) в Ню Йорк. Тогава спортист стана победител и влезе в брой първокласни състезатели.

В момента МакКлэйн Уорд все още се занимава с конна езда. Неговите коне — това са най-добрите вековна животни, които многократно работата с спортист на английски и достигна забележителни върхове.

Според ездач, конят – това е най-важната част от спортната тандем. В зависимост от това, как животните, подготвени, както е готово и как точно да си сътрудничи със санкции, зависи всяка следваща победа.