• Възраст: 30 години
  • Място на раждане: Съмърсет, Великобритания
  • Националност: САЩ

Биография

Сам Сэксен местоположение восемнадцатым на Пекински Олимпийски игри в дисциплината пятиборье, като по този начин той на практика се затваря двадесет от най-силните пятиборцев на планетата. На трето световната купа в Мексико сити успя да спечели 9-то място, а ето вече в града Kladno (Чехия), където се проведе петият в световната купа, Сэксен стана осмият.

Сам Сэксэн, известен американски пятиборец, е роден на 1 март 1986 година в град Съмърсет, в момента живее в Колорадо Спрингс.

Сам Сэксен е четвъртият и последен пятиборцем в националния отбор на отбора на Съединените Щати на Америка, която ще замине за Олимпийските игри в Атина. Предишните членове на екипа са станали Шийла Таормина, Марго Исаксен и Ели Бремер. Вашето покана за участие на млад спортист е получил от международния център по модерен петобой (UIPM). Окончателното решение за участие на Сам Сэксона в Олимпийските игри в Пекин бе взето след оценка на всички точки, които състезателят е успял да събере входа на основните шест състезания от 2008 г., от които пет – това е световното Първенство и световната Купа. Сам Сэксен местоположение восемнадцатым на Пекински Олимпийски игри в дисциплината пятиборье, като по този начин той на практика се затваря двадесет от най-силните пятиборцев на планетата. На трето световната купа в Мексико сити успя да спечели 9-то място, а ето вече в града Kladno (Чехия), където се проведе петият в световната купа, Сэксен стана осмият.

22-годишният Сам Сэксен е получил образование от майка си Дженифър. Баща Сэксена е ветеринарен лекар в местната поликлиника. Сам започва кариерата си като бегач и плавец в състава на Роквудской на регионалния екип, южната част на западна Пенсилвания. Езда Сэксон научил в ранчо в Аризона, където по това време живее семейството му. По този начин, Сам Сэксон успя да овладеят вече три спортни дисциплини, по това време, като го забелязах треньор на националния отбор по пятиборью. В последствие, Сам започна да прави допълнително стрелба и фехтованием. Последните три години от живота си Сэксон посветил на спортни тренировки в Олимпийския тренировъчен център, който се намира в Колорадо Спрингс.

Сам Сэксен благодари на брат си Бэна, който, по думите му, беше му любов и интерес към състезания, където трябваше да демонстрират уменията си в много спортове едновременно. Вече е на възраст 19 години братя Сэксоны са станали участници в националните състезания в Съединените Щати, 2005 година. Сам успява да спечели 9-то място, а ето Бэну по-малко късмет се оказа, че е само на 13. Интерес към пятиборью дълбоко вкоренен в семейството Сэксонов. Неговата по-малка сестра на Рейчъл, също се сгодиха пятиборьем, и вече успя да стане участничка в младежкото световно първенство в Португалия, 2008.