• Дата на раждане: 13.07.1978 г.
  • Възраст: 38 възраст
  • Националност: САЩ

Биография

За сметка Тука Петри огромен брой победи, една от които е на сребърен медал от олимпийските игри в Пекин. Спортистка отново доказа на всички своето лидерство в тази категория на спорта.

Тука Петри е роден на 13 юли 1978 година. Тя е професионална американска ватерполисткой, занимающей позицията на нападателя.

Тука Петри прекарва детството си в Оринде, Калифорния. Там той получава начално образование. От млади години момиче занимавала с различни спортове. Особено тя обичаше плуване и футбол. Много треньори, разглеждане на упоритостта и таланта на младите спортисти, порочили за него има голямо бъдеще.

Тука Петри започнат да практикуват водна топка в началните класове. В този момент тя е играла в мъжкото училище на националния отбор. Благодарение на силната конкуренция в мъжкото обществеХитер довежда в себе си силен нападател, бързо се разхожда до зададената цел. След няколко месеца тренировки, тя наравно сравнима с опитни момчета.

След дипломирането си Тука Петри постъпва в университет в Бъркли.

Професионална кариера Тука Петри започна през 2000 година. Тогава тя стана победителка на купа «Holiday Купа». Така през тази година тя участва в квалификации за олимпийските състезания и е спечелил първия си старт на олимпиадата.

На Олимпийските Игри в Сидни американски отбор водно поло класира на 2 място.

През 2001 г. Петри отново ще стане победител за купа «Holiday Купа». А на световния шампионат в Япония спортистка се оказва на 4-то място.

През 2002 г. тя се класира на 2-ро място на купа «FINA», «спартак» излезе в Австралия. 2003 г. тя покори световния шампионат в Барселона, оставяйки след себе си своите соперниц.

През 2002 г. е Хитър Петри е получил висше образование.

В този момент Тука Петри е един от най-опитните игроковнациональной женски отбор водно поло. В отбора тя получава прякора «Пети».

В свободното от тренировки време спортистка обожава да снимам. В нея е събрана голяма колекция от снимки, с участието на приятели, познати, домашни любимци и просто красиви пейзажи. Момиче мечтае да организира галерия на собствените си снимки.

Толкова е Хитър Петри обича да прекарват времето си в кръга на близките си приятели. Тя може с часове да се пие с приятелки на кафе и да обсъдят последните новини. Спортистка мечтае исколесить Съединените Щати надлъж и нашир, да видим всеки един град на страната.