• Възраст: 32 години
  • Място на раждане: Есентуки, Ставрополски край, Русия
  • Националност: Русия

Биография

Сергей Гранкин Анелия – руски спортист, талантлив волейболист, носител на множество награди, олимпийски достойнство включително. Неговата роля – обвързващи. В момента спортист тренира под началото на Dv Баньоли и представлява москва волейбольный клуб «Динамо». Известно време преди Гранкин — заедно с отбора е взел участие в Летните Олимпийски Игри 2008-та година, които бяха в столицата на Китай – Пекин. Волейболист вкара и стана носител на бронзовите медали.

Сергей Гранкин е роден в град Есентуки, в Ставрополски край. От млади години запален спорт, предпочита волейбол. Скоро се превръща в сериозно се обучават – първоначално под ръководството на опитен треньор — А. Шадунова.

Гранкин се оказа талантлив спортист и бързо совершенствовался.

Скоро той стана активно да участвам. През 2005-та година волейболист взе участие в световното Първенство сред младежи и смут. Тогава Гранкин е награден със златен медал.

През 2007 г. Сергей е бил включен в състава на националната руската националния отбор и излезе на ново професионално ниво. Заедно с това волейболист стана да действа на международната спортна арена.През 2007-ма година спортист се проявява и в състезания на Световната Лига (второ място), Евролиги (трето място), световната Купа (на второ място), на Купата на Русия (на първо място), в Първенството на Русия (второ място).

Сергей Гранкин многократно освобождавал екип от сложни ситуации. Благодарение на умения и издръжливост, както и образование и сръчност, волейболисту можеше много на спортната площадка.

Във всички времена Гранкин иска на Олимпийските Игри. Той е мечтал за това, че някой ден със сигурност ще блеснет в олимпийския турнир.

През 2008-ма година надеждите и мечтите на волейболиста воплотились в реалност. Сергей успешно представено на предолимпийских квалификационни състезания и е включена в състава на руската олимпийски отбор на отбор, който през август същата година добре се представи Русия на олимпийските Игри в Китай.

След като изпълнения на Олимпиадата приключила, русия отбор и Гранкин включително и напуснали китайската столица. Сергей се върна в Кисловодск и днес продължава да се обучават. Той се надява, че в близко бъдеще все още не е път се прояви в най-добрия начин.

В свободното си време спортист предпочита да чете добри книги.